تعمیر سوکت شارژ لپ تاپ

تعمیر سوکت شارژ لپ تاپ

تعمیر سوکت شارژ لپ تاپ

همان طور که می دانید لپ تاپ ها دستگاه های پر کاربردی هستند که به دلیل امکان جا به جایی و انتقال که در آن ها وجود دارد طرفداران بسیاری دارند. امکان جا به جایی و استفاده از لپ تاپ بدون اتصال به برق تنها زمانی فراهم است که باتری لپ تاپ شارژ داشته باشد. باتری لپتاپ از طریق اتصال سوکت شارژ و اتصال شارژر به برق شارژ می شود.  در صورتی که محصول شارژ با اختلال رو به رو شده باشد امکان شارژ برای دستگاه وجود نداشته و دستگاه خاموش باقی می ماند.

آسیب دیدگی سوکت شارژ لپ تاپ ، خرابی شارژر ، آسیب دیدگی باتری ، خرابی کابل شارژ از جمله عواملی هستند که مانع از شارژ شدن لپ تاپ شده و امکان استفاده از دستگاه را سلب می کنند. در ادامه به بررسی مشکلات سوکت شارژ لپ تاپ دل و همچنین آموزش تعمیر سوکت شارژ می پردازیم. به منظور آشنایی بیشتر با این قطعه و آسیب دیدگی های آن تا انتهای این مقاله را مطالعه نمایید.

مشکلات سوکت شارژ لپ تاپ

یکی از رایج ترین دلایلی که منجر به بروز اختلال در کارکرد سوکت شارژ می شود استفاده از شارژر های تقلبی است . این دسته از شارژر ها به دلیل عدم کیفیت دستگاه را با مشکلات بسیاری رو به رو می کنند. یکی دیگر از مواردی که کارکرد سوکت شارژ لپ تاپ دل را تحت تاثیر قرار می دهد اتصال و قطع مداوم شارژر لپ تاپ می باشد این کار در صورتی که در طولانی مدت تکرار شود باعث شل شدن سوکت شارژ و جایگاه آن شده و شارژ لپ تاپ را غیر ممکن می کند.

همچنین در صورتی که هنگام اتصال شارژر به لپ تاپ شارژ شدن آن خود به خود قطع و وصل می شود لازم است شارژر و سوکت آن را چک کنید. در مواردی خرابی شارژر و حتی باتری لپ تاپ ممکن است باعث بروز چنین اختلالی بشود. نفوذ گرد و غبار و خرده ریز به داخل سوکت شارژ لپ تاپ یکی دیگر از عواملی است که کارکرد آن را با مشکل رو به رو می کند.

تعمیر سوکت شارژ لپ تاپ

در این بخش قصد داریم چند راه کار را برای تعمیر سوکت شارژ لپ تاپ به شما معرفی کنیم. توجه داشته باشید این راه کار ها تنها زمانی نتیجه بخش است که اختلالات ذکر شده به ندرت برای شارژ لپ تاپ رخ دهند.
 

1.قطع و وصل کردن های مداوم شارژ کابل های میکرو usb کانکتور ممکن است بر اثر قطع و وصل کردن های مداوم دچار تغییر حالت شده باشد برای رفع این مشکل لازم است با استفاده از انبردست، آن ها را به حالت اولیه ی خود برگردانید.

2. برای رفع مشکل مربوط به آلودگی و وجود گرد و غبار در سوکت شارژ لپ تاپ دل استفاده از خلال دندان راه کار مناسبی است. توجه داشته باشید این کار را به آرامی انجام داده و از فشار دادن خلال دندان به داخل سوکت شارژ لپ تاپ خودداری کنید تا آسیب های بیشتری به دستگاه شما وارد نشود.

3.در صورتی که با کوتاه شدن پین های سوکت شارژ رو به رو شدید می توانید با استفاده از انبردست و یا ناخن گیر پین ها را به آرامی بالا کشیده و مجددا شارژ دستگاه خود را امتحان نمایید. در هنگام انجام این کار نهایت دقت خود را به کار گرفته تا منجر به شکستگی پین  ها نشوید. در صورتی که پین ها دچار شکستگی شده باشند لازم است سوکت شارژ لپ تاپ دل را با یک نمونه ی اورجینال تعویض نمایید.

نظرتان را بنویسید
دیدگاه
نام
ایمیل