تعمیر دکمه پاور لپ تاپ

تعمیر دکمه پاور لپ تاپ

خرابی پاور یکی از اشکالات نسبتاً رایج در لپ تاپ های امروزی است. در صورت
خرابی پاور، نیاز است تا قطعات مرتبط با پاور بررسی شده و اشکالات مشاهده
شده در هریک از آنها برطرف گردد.

نشانه‌های خرابی پاور لپ تاپ

اگر از کاربران همیشگی لپ تاپ ها هستید، بد نیست به عنوان یک کاربر، اطلاعات مختصری در ارتباط با پاور، نشانه‌های خرابی پاور و روند تعمیر پاور لپ تاپ داشته باشید. داشتن این اطلاعات به شما کمک خواهد کرد تا در صورت بروز اشکال در پاور، این اشکال را به درستی تشخیص داده و جهت تعمیر آن اقدام نمایید.

پاور، همانگونه که می‌دانید یکی از قطعات داخلی بکاررفته در لپ تاپ است که وظیفه تأمین برق موردنیاز اجزا موجود در لپ تاپ را برعهده دارد. پاور، برق مورد نیاز را از کابل لپ تاپ دریافت کرده و میان اجزای سیستم پخش می‌کند. زمانی که کاربر دکمه پاور لپ تاپ را فشار می‌دهد سیگنالی از سوی این دکمه به مادربورد ارسال می‌شود. مادربرد، این سیگنال دریافتی را به سمت منبع تغذیه می‌فرستد تا برق مورد نیاز دستگاه تأمین شود.

در صورتی که سیگنال ارسالی دچار اختلال شود لپ تاپ خاموش مانده و روشن نخواهد شد. در صورتی که پس از فشار دادن دکمه پاور، لپ تاپ روشن نشود، احتمال اینکه پاور لپ تاپ خراب شده باشد زیاد است. اگر پس از فشار دادن پاور لپ تاپتان موفق به روشن کردن لپ تاپ خود نشدید احتمالا پاور لپ تاپتان دچار مشکل شده است.

نوسانات برق شما را ناچار به تعمیر پاور لپ تاپ خواهد کرد

علل بسیاری ممکن است سبب خرابی پاور لپ تاپ شوند. یکی از شایع‌ترین علت‌ها، نوسانات ایجاد شده در برق و نارسایی برق است. در برخی شرایط قطع شدن برق نیز می‌تواند سبب خرابی پاور لپ تاپ گردد. علت دیگری که می‌تواند سبب بروز خرابی در این بخ ش شود، ولتاژ برق شهری است؛ که البته این دلیل، به دلیل کنترل شدن آن در لپ تاپ های امروزی، کمتر اتفاق می‌افتد. مورد دیگر، قطعی سیگنال های ارسالی و یا دریافتی است. وجود اشکال در سایر قطعات نیز می‌تواند سبب خرابی در این بخش شده و تعمیر پاور لپ تاپ را ضروری سازد.

برای تعمیر پاور لپ تاپ اولین کاری که انجام می شود بررسی پاور لپ تاپ است . در صورتی که با قطعی برق مواجه بشیم به رفع محل قطعی برق از طریق تعویض آن خواهیم پرداخت قطعه بعدی که برای تعمیر پاور لپ تاپ به سراغ آن می رویم مادر بورد است. در صورتی که نتیجه بررسی های انجام شده حاکی از آن بود که مشکل از پاور و مادر بورد نیست به سراغ منبع تغذیه لپ تاپ می رویم و آن را بررسی می کنیم.

نظرتان را بنویسید
دیدگاه
نام
ایمیل